NAUJIENOS

Atlikti akademinės praktikos – į NVO, kur teikiama pagalba prekybos žmonėmis aukoms. Kodėl gi ne?

Kiekvienas studentas bent kartą per studijų laikotarpį privalo atlikti akademinę praktiką pasirinktoje organizacijoje. Ar populiaru ieškoti praktikos vietos nevyriausybinių organizacijų (NVO) sektoriuje? Ir kaip sekasi NVO, teikiančioms pagalbą prekybos žmonėmis aukoms, pritraukti jaunuosius talentus? Apie pasirinkimus susipažinti su darbo ypatumais šiose NVO, sugriuvusius stereotipus ir puoselėjamas svajones pasakoja …

Privataus detektyvo paslaugos, skelbimai facebook ir pastangos neprarasti vilties – dingusiųjų be žinios ir jų artimųjų kasdienybė

„Man net sunku įsivaizduoti kaip galima dingti. Nebent priklausai kažkokiai grupuotei, esi kažkam skolingas ar susijęs su narkotikais. Arba tiesiog tampi tam tikrų aplinkybių auka, atsiduri netinkamoj vietoj netinkamu laiku. Pamatai tai, ko neturėtum matyt ar žinot“, – parašė vidutinio amžiaus respondentas, atsakydamas į klausimus apie …

Išrinkta nauja Nacionalinės asociacijos prieš prekybą žmonėmis vadovė, patvirtinta valdybos sudėtis ir pirmininkė

NAPPŽ vadove dviejų metų kadencijai išrinkta Dovilė Vainorė, asociacijos projektų ir komunikacijos vadovė, laikinai ėjusi NAPPŽ vadovo pareigas nuo š. m. birželio mėn. „Dovilė jau labai daug padarė dėl asociacijos bendrai ir dėl prekybos žmonėmis temos viešinimo. Ir toliau jai linkiu sėkmės“, – po balsavimo mintimis pasidalino Dalia Puidokienė. 

Lietuvoje kasmet dingsta 2 tūkst. vaikų: „Pranešti reikia vos sunerimus“

„Dingusių žmonių šeimų paramos centro“ (DŽŠPC)  socialinė darbuotoja ir projektų vadovė Arūnė Bernatonytė tikina, kad pastaraisiais metais dingusių nepilnamečių skaičius išaugo: „Turime susirūpinimą keliančius didelius skaičius. Kai gauname žinią apie dingusį asmenį kaskart pagalvoju: nejau ir dar vienas vaikas? Statistika bauginanti.“ 

Apie sėkmes ir nesėkmės, lyg amerikietiškus kalniukus, prekybos žmonėmis aukų gyvenime

Kokias sėkmės istorijas galėtume papasakoti iš organizacijų, padedančių prekybos žmonėmis nusikaltimų nukentėjusiems, kasdienybės? Sėkmė yra kuo anksčiau surasti žmogų ir padėti jam ištrūkti iš prekiautojų žmonėmis tinklo. Sėkminga istorijos atomazga yra ir tokia, kai po ilgų psichoterapijos seansų, nukentėjusysis nuo prekybos žmonėmis, gali be baimės išeiti į gatvę, megzti pokalbius ir dirbti orų darbą. Šį kartą pasakojame dar kitokią sėkmės istoriją …

Asmeniniai prisilietimai prie prekybos žmonėmis situacijų: subtiliai, bet jausmas – tarsi vaikščiotum peilio ašmenimis

„Taigi dirbsiu su konkretaus projekto reikalais ir procesiniais dalykais. Manęs nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis asmenų istorijos tikrai nepalies ir nieko sudėtingo čia nebus.“ Bet štai palietė. Ir palietė labai „įdomiu kampu“: supratau, jog mažiausiai dukart buvau pati atsidūrusi „arba-arba“ situacijose, kuriose galimai susitinka „auka“ ir „verbuotojas“.

Prekybos žmonėmis aukoms gelbstintys socialiniai darbuotojai: „Džiugina žmogaus stiprybė po skaudžios patirties vėl stotis ant kojų“

Prievartą patyrusių aukų sukrečiančios istorijos, besitęsiantys teismo durų varstymai, – tokia yra prekybos su žmonėmis aukoms padedantiems socialinių darbuotojų kasdienybė. „Atrodo vieną minutę ramiai dirbi prie kompiuterio, kitą leki susipažinti su nauju nukentėjusiuoju“, – tikina Dingusių žmonių šeimų paramos centre dirbanti Arūnė Bernatonytė, glaudžiai bendradarbiaujanti su nuo prekybos žmonėmis nukentėjusiaisiais. 

Seksualinis išnaudojimas persikėlė ir į internetą

Skaitmeninė erdvė neabejotinai pakeitė mūsų gyvenimus – kiek daug galimybių ji atvėrė! Deja, daugiau galimybių internetas atvėrė ir nusikaltėliams, kurie siekia seksualiai išnaudoti vaikus, paauglius, moteris ar vyrus, įtraukti juos į pornografijos industriją ir pasipelnyti.

LRT tyrimas. Susigundę lengvu uždarbiu, lietuviai pildo užsienio kalėjimus: bando įsitvirtinti migrantų kontrabandos tinkluose

Dideli pinigai už paprastą darbą – tokių pranešimų gausu socialinėje erdvėje, kur klesti migrantų gabentojų verslas. Susivilioję lengvu uždarbiu lietuviai be skrupulų įsitraukia į žmonių kontrabandos tinklus, tačiau dažnai jų laukia grotos. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Lietuvos piliečiai pildo ir užsienio valstybių kalėjimus, o kaltinimų sulaukia tiek dėl migrantų vežimo, tiek dėl kontrabandos organizavimo.

Ambicija kalbėti apie prekybą žmonėmis profesionaliai ir etiškai: jaunieji žurnalistai įsitraukė į temos apie prekybą žmonėmis tyrimus

Kalbamės su trimis žurnalistikos studentėmis apie šiandieninį PŽ naratyvą Lietuvos žiniasklaidoje, apie merginų įsitraukimą į mūsų projektą „Strengthening an Interactive Media Narrative of Anti-Trafficking in Human Beings“ bei kaip, jų manymu, profesionalus ir etiškas kalbėjimas šia socialiai jautria tema prisidės prie PŽ prevencijos ir kitų socialinių bei institucinių pokyčių Lietuvoje.

Apie projektus ir juodas, kaip kava, rinkas

Praėjusių metų rudenį buvau bebaigianti socialinės iniciatyvos „Pažadink močiutės suknelę“ parodų turą Lietuvos regionuose, kai atsitiktinai į rankas man buvo įspraustas bilietas į kitą „traukinį“, kuris vadinasi „stop trafficking in human beings (THB)“:

– Išvyksta už 1 min. Tolumoje matosi Lietuva be prekybos žmonėmis? Važiuoji kartu?

– …Aaaammmm…

– ?

– OK. Važiuojam!

Į prekiautojų žmonėmis akiratį gali pakliūti bet kas

Prekybos žmonėmis aukos darbui, nusikaltimams ar seksualiai išnaudojamos ne tik
tolimose valstybėse, bet ir visai čia pat – Europoje, taip pat ir Lietuvoje. Apsisaugoti nuo
nusikaltėlių mezgamų tinklų, specialist teigimu, labiausiai padeda žinos apie tai ir
atsargumas.

Prekyba žmonėmis neturi sienų: Italijos lietuvių patirtys

Prekyba žmonėmis, dažnai vadinama šiuolaikinės vergovės forma, ne veltui apibrėžiama
kaip nusikaltimas, neturintis sienų. Naujausi duomenys rodo, kad vis plačiau naudojamos
šiuolaikinės technologijos, augantys nelegalios migracijos srautai ir net pandemijos
sukelta krizė sukuria naujus pavojus ir iššūkius su kuriais susiduria visos ES šalys.

Įkurta pagalbos vyrams linija

Lietuvoje pradėjo veikti specializuota emocinės paramos linija vyrams – „Nelik vienas“. Jos
atsiradimą inicijavo Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro kolektyvas.
Projekto partneriai – Pajūrio vyrų klubas bei Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono
skyrius.

Kampanija „Jos ateitis – lygybė“

,,Europa pasiruošusi ateičiai be seksualinio išnaudojimo ir smurto prieš moteris ir
mergaites“, – teigia Briuselio kvietimo (org. Brussel’s Call) judėjimas, š.m. balandžio 21 d.
pradėjęs kampaniją Jos ateitis – lygybė (org. Her Future is Equal) visoje Europoje, skirtą
įgyvendinti Lygybės modelį, kaip metodą kovai su seksualiniu išnaudojimu.

Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dienos minėjimas

Minėdami Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dieną, Nacionalinės asociacijos
prieš prekybą žmonėmis (toliau – NAPPŽ) darbuotojai drauge su partneriais bei savanoriais
suvienijo jėgas ir atliko socialinių performansų ciklą penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje,
Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Tauragėje.

NAPPŽ kartu su VDI stiprina pajėgas prieš priverstinį darbą

Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis (toliau – NAPPŽ) ir Valstybinė darbo
inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) pasirašė
bendradarbiavimo sutartį, kuria susitarė stiprinti prekybos žmonėmis priverstiniam darbui ir
šiuolaikinei vergovei prevenciją ir suteikti pagalbą nukentėjusiems asmenims.